Jdi na obsah Jdi na menu
 


Severočeský sraz Moskvič a Žiguli 2020

 

IX. Severočeský sraz Žiguli a Moskvič 2020

Česká Kamenice

  Náhradní termín Sobota 18.7. 2020 

V sobotu 18. července se českokamenické náměstí Míru zaplnilo auty převážně z bývalého Sovětského svazu, stalo se místem konání 9. Severočeského srazu Moskvič a Žiguli. Sjela se zde široká paleta vozů nejen "pro pamětníky", ale bylo zde k vidění několik zástupců současné ruské Lady. Během dopoledne jsme naše vozy představili veřejnosti, a v jedenáct hodin se naše různobarevná kolona rozjela za dalším programem.

 

První zastávka byla v Dobrné u rozhledny na Sokolím vrchu, zde jsme pořídili krásné fotky "z ptačí perspektivy". Po dobrém obědě v motorestu U farmáře v Huntířově jsme projeli Starou a Novou Oleškou k památníku letecké katastrofy. Zde jsme položili kytici, zapálili svíčku a připomněli co se tady před téměř padesáti lety stalo. Pověděli jsme ostatním také příběh jediné přeživší letušky Vesny Vulovič. Od památníku jsme projeli Janskou a kolem bývalých kasáren do České Kamenice na náměstí.

 

Zde nám pan Zdeněk Fryblík zasvěceně popovídal o historii a současnosti ve městě. Nevynechali jsme ani prohlídku Mariánské kaple a věže kostela sv. Jakuba. Naši přátelé oceňovali zejména celistvost historické výstavby na náměstí a okolí. Sraz jsme zakončili u kávy v pivovaru Kotouč. Celý sraz se vydařil, pěkné počasí přispělo k dobré pohodě a kamarádi odjížděli domů spokojení a plní krásných zážitků. Touto cestou děkujeme městskému úřadu za podporu naší akce. Celkem přijelo 7 Moskvičů, 14 VAZidel a 9 jiných značek.

 

Srdečně Vás zdraví Vláďa, Věrka a Valda

 

Foto od Hanky:

 

https://hanahorakovacz.rajce.idnes.cz/18.7.2020_Severocesky_sraz_Ceska_Kamenice/

 

Foto od Danky:

 

https://ajulinkadc.rajce.idnes.cz/9._Severocesky_sraz_Ceska_Kamenice_2020/

 

Foto od Valdy 1971:

 

https://valda1971.rajce.idnes.cz/9.Severocesky_sraz_Ziguli_-_Moskvic_Ceska_Kamenice_18.7.2020/