Jdi na obsah Jdi na menu
 


IX. Severočeský sraz Žiguli a Moskvič 2020

 

IX. Severočeský sraz Žiguli a Moskvič 2020

 

Česká Kamenice

!!! TERMÍN IX. SEVEROČESKÉHO SRAZU ŽIGULI A MOSKVIČ 2020 KVŮLI NAŘÍZENÍ VLÁDY O ZÁKAZU POŘÁDÁNÍ AKCÍ JE ZRUŠEN Z DŮVODU ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19. !!!

Vážení majitelé a příznivci Moskvičů a Žigulíků, především Vám je určeno těchto pár řádek. Chceme Vás s Věrkou pozdravit při nástupu nového roku a blížící se nové motoristické sezony.
Po loňském, myslím úspěšném 8. ročníku Severočeského srazu jsme se rozhodli pokračovat v tradici, a připravit 9. Severočeský sraz Moskvičů a Žigulíků v České Kamenici. Na tento sraz bychom Vás chtěli tímto co nejsrdečněji pozvat. Opět se sjedeme v České Kamenici 11. dubna 2020 v 10 hodin na náměstí "pod sovětskou vlajkou", kde se odbyde přivítání, nutná drobná administrativa a lehké občerstvení. Vzhledem k datu se většinou uvidíme poprvé v tomto roce, takže hodina do odjezdu na spaniliou jízdu bude jistě beze zbytku vyplněna vítáním a povídáním. Rád bych Vám v krátkosti představil program. Letošní ročník bychom chtěli věnovat přímo České Kamenici, ale samozřejmě naše spanilá jízda nás provede částí zdejšího krásného kraje. Cestou bude pamatováno na zastávku s obědem. Po návratu na českokamenické náměstí nás průvodce provede městem, a představí místní zajímavosti a pamětihodnosti. Závěrem bychom navštívili zdejší pivovar, kde bychom po krátkém občerstvení s kávou náš sraz ukončili. Případné další informace a podrobnosti budeme průběžně přidávat prostřednictvím našeho spoluorganizátora a "tiskového mluvčího" Valdy. Při této příležitosti Vám všem přejeme mnoho a mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti, každému ať se daří v práci i v soukromí, tak abychom se ve spokojenosti mohli setkávat na našich oblíbených srazech.        

Těšíme se na Vás.

 

Srdečně Vás zdraví Vláďa, Věrka a Valda

 

Kontakt:

 

Valentinladislav@seznam.cz

 

Moskvič forum:

 

http://forum.moskvich.cz/viewtopic.php?f=93&t=4143

 

Upřesnění programu:


V 11:00 hodin po uvítání na náměstí vyrazíme naší krásnou krajinou na spanilou jízdu, a silnice nás přivede do malé obce Dobrná k rozhledně zvané Sokolí vrch. Za pěkného počasí je pěkný výhled do okolí. Dále pojedeme do Huntířova, kde naše kolona zastaví na oběd v motorestu U Farmáře. S plnými bříšky se vrátíme do České Kamenice na náměstí, kde nám místní znalec popovídá a podle zájmu ukáže zdejší pozoruhodnosti.

Informace ke spanilé jízdě: start v 11,00 hod v České Kamenici - Karlovka - Horní bukovina - Dolní Habartice - Benešov nad Ploučnicí - Ovesná - Dobrná - Huntířov (oběd) - Stará Oleška - Nová Oleška - Srbská Kamenice - Janská - Česká Kamenice. Kolona pojede zvolna, tak abychom se mohli trochu "kochat". V obcích, kterými budeme projíždět, jsou místní obyvatelé předem informováni.


Příjezd do České Kamenice plánujeme kolem 14:00 hodiny na náměstí, kde se nás ujme pan Zdeněk Fryblík, a krátkou komentovanou vycházkou nám představí Českou Kamenici. Pan starosta slíbil zpřístupnit Mariánskou kapli, která coby evropský unikát jistě stojí za návštěvu. Dále bude možnost vystoupat na věž kostela sv. Jakuba. Po krátké vycházce městem se společně přesuneme z náměstí na parkoviště pivovaru Kotouč. Majitel pan Kotouč slíbil prohlídku pivovaru s ochutnávkou za velmi příznivou cenu. Zde bychom při posezení u kávy náš letošní sraz ukončili.
 

Za náš minitým Vám přejeme krásný den. Vláďa, Věrka a Valda

 

pozvanka-20--20mala.jpg